3-removebg-preview (8) 5-removebg-preview (3) 2-removebg-preview__5_-removebg-preview 4-removebg-preview (2)

Kızlık Zarı Dikimi

Kızlık zarı (hymen) açılmalarına neden olan yaralanma veya bozulmalara mutlaka bir jinekolog tarafından “kızlık zarı muayenesi” yapılması gerekir. Kızlık zarı bozuldu mu? Kızlık zarı Nasıl bozulur? Tüm merak ettikileriniz bu yazıda…

Kızlık zarı kişinin kendi incelemesi ile anlaşılabilecek bir yapı değildir. Sürtünme yolu ile şüpheli cinsel ilişkilerde kanama olması durumunda, dış cinsel organlara olan darbelerde özellikle düşmelerde veya mastürbasyon sırasında içeriye yabancı bir maddenin sokulması sonucunda oluşabilir.

İlk cinsel ilişki esnasında hymen ortasındaki delik penis çapından küçük olduğu için halka şeklindeki zar yırtılır ve az miktarda kanama meydana gelir. Yırtıklar birkaç gün içinde iyileşir ve bir daha kanama olmaz. Nadiren sonraki bir kaç ilişkide de kanama olabilir.

Bazen kızlık zarı, penis girişine müsait yapıdadır veya esnek zar yapısıdır. Yırtık meydana gelmez. Bu durumda zar ancak vajinal doğum sonrasında açılır.

Kızlık zarı aşırı esnek olanlarda, ilk cinsel ilişkide kanama olmayabilir.

İlk gecede kızlık zarı kanaması çok az olabilir, hiç olmayabilir veya normalden fazla miktarda olabilir. Bu durum kızlık zarı şekli ile ilgilidir.

Kızlık zarı muayenesi kısa, basit ve ağrısız bir muayenedir. Herhangi bir alet kullanılmaz, gazlı bez ile genital bölgede büyük dudaklar hafif çekilerek kızlık zarı görülebilir. Muayene sırasında kızlık zarı bozulma olmaz. Bu şekilde kişinin bakire olup olmadığı anlaşılır.

Kızlık muayenesi bir hekim tarafından yapılır.

Kızlık zarı ve kızlık zarı onarımı için fiyat bilgisi alabiliriz. Kızlık zarı bozuldu mu? Kızlık zarı Nasıl bozulur ? soruları ve Bunun için 0505 402 70 32 nolu hattan konular ile ilgili daha detaylı bilgi alarak karar vermenizi sağlayabilirsiniz.

Operatör doktor BadeILGIN Antalyada Konyaaltı bölgesinde Kadın Hastalıkları ve Doğum kliniği nde kızlık zarı muayenesi ve kızlık zarı onarımına destek sunuyoruz